171-025-203L021
171-025-203L021
171-025-203L021
DigiKey Part Number
2225FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-025-203L021
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
171-025-203L021 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C