182-025-113R451 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 51
Datasheet
In Stock: 92
In Stock: 23
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 360
TE Connectivity AMP Connectors
WEC
In Stock: 151
In Stock: 294
EDAC Inc.
EDAC Inc.
In Stock: 258
Image for 182-025-113R451 is not available
182-025-113R451
DigiKey Part Number
182-025-113R451-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
182-025-113R451
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
182-025-113R451 Models
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Number of Positions
Features
Grounding Indents
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C