183-025-113R531
183-025-113R531
183-025-113R531
DigiKey Part Number
183-25ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
183-025-113R531
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
183-025-113R531 Models
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Grounding Indents
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C