RT8531-63-2M8
DigiKey Part Number
817-RT8531-63-2M8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8531-63-2M8
Description
CMC 2.8MH 63A 3LN TH NANO
Detailed Description
2.8 mH @ 100 kHz 3 Line Common Mode Choke Through Hole 63A DCR
Category
Voltage Rating - AC
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
2.520" L x 1.654" W (64.00mm x 42.00mm)
Height (Max)
2.638" (67.00mm)
Inductance @ Frequency
2.8 mH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, 6 PC Pin
Current Rating (Max)
63A