RT8531-50-4M4
DigiKey Part Number
817-RT8531-50-4M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8531-50-4M4
Description
CMC 4.4MH 50A 3LN TH NANO
Detailed Description
4.4 mH @ 100 kHz 3 Line Common Mode Choke Through Hole 50A DCR
Category
Voltage Rating - AC
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
2.520" L x 1.654" W (64.00mm x 42.00mm)
Height (Max)
2.638" (67.00mm)
Inductance @ Frequency
4.4 mH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, 6 PC Pin
Current Rating (Max)
50A