A24204-032
DigiKey Part Number
2262-A24204-032-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A24204-032
Description
DRP-32-DD-LT
Detailed Description
Connector Header Through Hole 32 position 0.050" (1.27mm)
Insulation Height
0.170" (4.32mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A per Contact