A25202-032
DigiKey Part Number
2262-A25202-032-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A25202-032
Description
DRS-32-VV-LT
Detailed Description
32 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
Category
Mounting Type
Surface Mount
Insulation Height
0.170" (4.32mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A per Contact
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)