MLK1005S4N7ST000
DigiKey Part Number
445-1463-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1463-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S4N7ST000
Description
FIXED IND 4.7NH 400MA 280 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 280mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLK1005S4N7ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)