MLG1005S4N7STD25
DigiKey Part Number
445-16308-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16308-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16308-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S4N7STD25
Description
FIXED IND 4.7NH 700MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 250mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG1005S4N7STD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)