A29400-021
DigiKey Part Number
2262-A29400-021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A29400-021
Description
CONN D-TYPE RCPT 21POS R/A SLDR
Detailed Description
21 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A29400-021 Models
Current Rating (Amps)
1A