A28500-021
DigiKey Part Number
2262-A28500-021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28500-021
Description
CONN D-TYPE PLUG 21POS VERT SLDR
Detailed Description
21 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28500-021 Models
Current Rating (Amps)
1A