A25000-012
DigiKey Part Number
2262-A25000-012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A25000-012
Description
CONNECTOR 12POS SOCKET FEMALE W/
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 1.50' (457.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A25000-012 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Omnetics
Length
1.50' (457.20mm)