BLM15KD200SN1D
cms-digikey-product-number
490-15016-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15016-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15016-6-ND - Digi-Reel®
cms-manufacturer
cms-manufacturer-product-number
BLM15KD200SN1D
cms-description
FERRITE BEAD 20 OHM 0402 1LN
cms-standard-lead-time
19 Weeks
cms-customer-reference
cms-detailed-description
20 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 3.8A 11mOhm
Datasheet
 Datasheet
cms-eda-cad-models
BLM15KD200SN1D Models
cms-product-attributes
cms-filter-similar-products
cms-show-empty-attributes
cms-category
Current Rating (Max)
3.8A
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
11mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Impedance @ Frequency
20 Ohms @ 100 MHz