0500588000-05-R8
cms-digikey-product-number
0500588000-05-R8-ND
cms-manufacturer
cms-manufacturer-product-number
0500588000-05-R8
cms-description
5" PRE-CRIMP 1852 RED
cms-customer-reference
cms-detailed-description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Datasheet
 Datasheet
cms-product-attributes
cms-filter-similar-products
cms-category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
cms-product-q-and-a
Additional Resources
Value Added Item
cms-all-prices-in-currency
Bulk
QuantityUnit Pricecms-ext-price
cms-manufacturer-standard-package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
cms-in-stock-colon-value0
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
cms-in-stock-colon-value0
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 RED
cms-in-stock-colon-value139
3" PRE-CRIMP 1852 RED
cms-in-stock-colon-value219
4" PRE-CRIMP 1852 RED
6" PRE-CRIMP 1852 RED
cms-in-stock-colon-value460
8" PRE-CRIMP 1852 RED