30KPA30E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 121
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Similar
In Stock: 798
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
YAGEO
YAGEO
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 430
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA30E3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA30E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA30E3/TR13
Description
TVS DIODE 30VWM P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.6V