SGC3S300NM
DigiKey Part Number
2447-SGC3S300NMTR-ND - Tape & Reel (TR)
2447-SGC3S300NMCT-ND - Cut Tape (CT)
2447-SGC3S300NMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGC3S300NM
Description
CAP TRIMMER 8-30PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 ~ 30pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Category
Q @ Freq
250 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.061" (1.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
8 ~ 30pF
Features
Low Profile, Non-Magnetic
Voltage - Rated
100 V