VMCG-65-MPBK-K
DigiKey Part Number
RPC1881-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VMCG-65-MPBK-K
Description
CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 2.56"
Detailed Description
Nylon, Screw Mount, Latching, 2.559" (65.00mm) 1/16" (1.6mm) Thick PC Boards
EDA/CAD Models
VMCG-65-MPBK-K Models
Accessory Type
Nylon, Screw Mount, Latching, 2.559" (65.00mm)
Series
For Use With/Related Products
1/16" (1.6mm) Thick PC Boards