VMCG-135-MPBK-K
DigiKey Part Number
RPC5356-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VMCG-135-MPBK-K
Description
CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 5.31"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Nylon, Screw Mount, Latching, 5.315" (135.00mm) 1/16" (1.6mm) Thick PC Boards
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VMCG-135-MPBK-K Models
Manufacturer
Essentra Components
Accessory Type
Nylon, Screw Mount, Latching, 5.315" (135.00mm)
Series
For Use With/Related Products
1/16" (1.6mm) Thick PC Boards