HT-73F-250-32
DigiKey Part Number
3M157218-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HT-73F-250-32
Description
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
Detailed Description
0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 10-12 AWG Crimp Connector Non-Insulated
Wire Gauge
10-12 AWG
Features
High Temperature
Gender
Female
Tab Width
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness
0.032" (0.81mm)
Base Product Number
Length - Overall
0.630" (16.00mm)