HT-72F-250-32
DigiKey Part Number
3M157217-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HT-72F-250-32
Description
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Detailed Description
0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-16 AWG Crimp Connector Non-Insulated
Wire Gauge
14-16 AWG
Features
Butted Seam, High Temperature
Gender
Female
Tab Width
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness
0.032" (0.81mm)
Base Product Number
Length - Overall
0.640" (16.26mm)