KNP100JR-73-0R15
DigiKey Part Number
13-KNP100JR-73-0R15TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-KNP100JR-73-0R15CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP100JR-73-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
150 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
KNP100JR-73-0R15 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)