CFR-25JR-52-3M6
DigiKey Part Number
13-CFR-25JR-52-3M6TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CFR-25JR-52-3M6CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JR-52-3M6
Description
RES 3.6M OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
3.6 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR-25JR-52-3M6 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)