36903205S
DigiKey Part Number
732-11191-2-ND - Tape & Reel (TR)
732-11191-1-ND - Cut Tape (CT)
732-11191-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
36903205S
Description
RF COVER 0.787" SNAP FIT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Cover 0.787" (20.00mm) X 0.787" (20.00mm) Non-Vented Snap Fit
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
36903205S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.126" (3.20mm)
Manufacturer
Würth Elektronik
Length - Overall
0.787" (20.00mm)
Series
Width - Overall
0.787" (20.00mm)