MMB02070D1004BB200
DigiKey Part Number
749-MMB02070D1004BB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMB02070D1004BB200CT-ND - Cut Tape (CT)
749-MMB02070D1004BB200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070D1004BB200
Description
RES 1M OHM 0.1% 2/5W MELF 0207
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
MMB02070D1004BB200 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
MELF, 0207
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)