TPS709B33DBVT
DigiKey Part Number
296-43700-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-43700-1-ND - Cut Tape (CT)
296-43700-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPS709B33DBVT
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
EDA/CAD Models
TPS709B33DBVT Models
PSRR
80dB ~ 52dB (10Hz ~ 1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
30V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
1.4V @ 150mA