T3CP100-2
DigiKey Part Number
1133-T3CP100-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3CP100-2
Description
CURRENT PROBE DC/AC 100A 2 MHZ B
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Meter, Clamp/Probe (Add On) CAT I 600V, CAT II 600V, CAT III 300V Measures AC, DC Current to 100A
Manufacturer
Teledyne LeCroy
Type
Current Meter, Clamp/Probe (Add On)
Series
Specifications
Measures AC, DC Current to 100A
Packaging
Box
Ratings
CAT I 600V, CAT II 600V, CAT III 300V