MBN1.50SV50
DigiKey Part Number
1030-MBN1.50SV50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBN1.50SV50
Description
GROUND BRAID TUBE 1.5"DIA X 50'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 1.500" (38.10mm, 1 1/2") - Outer Dia X 50.0' (15.24m) 30 AWG
Category
Size, Supplied
1.500" (38.10mm, 1 1/2") - Outer Dia
Manufacturer
Techflex
Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Number of Carriers
48
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
30 AWG