ZH150-50/30-0-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.969" (50.00mm) 2 to 1 Black 98.4' (30.0m)
ZH150-50/30-0-SP
DigiKey Part Number
1111-ZH150-50/30-0-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZH150-50/30-0-SP
Description
ZH150-50/30-0-SP
Manufacturer Standard Lead Time
51 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
1.181" (30.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.059" (1.50mm)
Series
Material
Packaging
Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-75°C ~ 150°C
Type
Shrink Temperature
150°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
36 Months
Length
98.4' (30.0m)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
1.969" (50.00mm)