CFR50J330R
DigiKey Part Number
A105987CT-ND - Cut Tape (CT)
A105987TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR50J330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR50J330R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)