VLS6045EX-471M
DigiKey Part Number
445-180927-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180927-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180927-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-471M
Description
FIXED IND 470UH 420MA 2.14 OHM
Detailed Description
470 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 420 mA 2.14Ohm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-471M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
400mA
DC Resistance (DCR)
2.14Ohm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)