VLS6045EX-101M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VLS6045EX-101M |
Description | FIXED IND 100UH 900MA 470 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 470mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VLS6045EX-101M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.1A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 470mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |