VLS5045EX-101M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VLS5045EX-101M |
Description | FIXED IND 100UH 700MA 754 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 754mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VLS5045EX-101M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 800mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 754mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |