VLS5045EX-101M-H
DigiKey Part Number
445-181625-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181625-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181625-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-101M-H
Description
FIXED IND 100UH 700MA 754 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 754mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS5045EX-101M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
800mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
754mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)