MLK0603L27NJT000
DigiKey Part Number
445-MLK0603L27NJT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLK0603L27NJT000CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L27NJT000
Description
FIXED IND 27NH 100MA 1.7 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
27 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 1.7Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L27NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)