MLK0603L15NJT000
DigiKey Part Number
445-1584-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1584-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L15NJT000
Description
FIXED IND 15NH 150MA 1.1 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Multilayer Inductor 150 mA 1.1Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLK0603L15NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)