MLG0603S9N1JT000
DigiKey Part Number
445-MLG0603S9N1JT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLG0603S9N1JT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLG0603S9N1JT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S9N1JT000
Description
FIXED IND 9.1NH 200MA 800 MOHM
Detailed Description
9.1 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 800mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603S9N1JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.4GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)