MLG0603P47NJT000
DigiKey Part Number
445-7834-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7834-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7834-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P47NJT000
Description
FIXED IND 47NH 110MA 2.9 OHM SMD
Detailed Description
47 nH Unshielded Multilayer Inductor 110 mA 2.9Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P47NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.9Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)