CGA6P3X7R1H475K250AD
DigiKey Part Number
445-10040-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10040-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10040-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6P3X7R1H475K250AD
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6P3X7R1H475K250AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)