C2012X7R2E153K125AA
DigiKey Part Number
445-4453-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4453-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4453-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7R2E153K125AA
Description
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7R2E153K125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)