C1608X7R2A472K080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 83
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 1,246
Datasheet
Similar
In Stock: 10,550
Direct
KEMET
Direct
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)