B82464P4103M000
DigiKey Part Number
495-5663-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5663-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5663-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82464P4103M000
Description
FIXED IND 10UH 3.4A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 30mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82464P4103M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.5A
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)