B82464P4103M000
DigiKey Part Number
495-5663-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5663-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5663-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82464P4103M000
Description
FIXED IND 10UH 3.4A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 30mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82464P4103M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)