ACM2012-222-2P-T001
DigiKey Part Number
445-ACM2012-222-2P-T001TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACM2012-222-2P-T001CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACM2012-222-2P-T001DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2012-222-2P-T001
Description
CMC 150MA 2LN 2.2KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.2 kOhms @ 100 MHz 150mA DCR 2.5Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM2012-222-2P-T001 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.5Ohm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
2.2 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
150mA