DA-044-12-02-00-00
DA-044-12-02-00-00
Thermal Wizard for Device Cooling Applications
DA-044-12-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1074-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-044-12-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 42W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 42 W
Category
Voltage
12 V
Power - Input
46 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 46°C
Weight
1.3 lbs (589.7 g)
Dimensions - Overall
120mm L x 100mm W x 72mm H
Power - Cooling
42 W
Base Product Number
Current
3.8 A