DA-024-12-02-00-00
DA-024-12-02-00-00
Thermal Wizard for Device Cooling Applications
DA-024-12-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-024-12-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 24W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 24 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DA-024-12-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
12 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
29 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 48°C
Part Status
Active
Weight
0.661 lb (299.82 g)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
80mm L x 60mm W x 69mm H
Power - Cooling
24 W
Base Product Number
Current
2.4 A