KRL1632E-M-R150-F-T5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KRL1632E-M-R150-F-T5 |
Description | RES 0.15 OHM 1% 3/4W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KRL1632E-M-R150-F-T5 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |