GBC35SFBN-M30
DigiKey Part Number
S1043E-35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GBC35SFBN-M30
Description
CONN HEADER SMD 35POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 35 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A
Additional Resources
Value Added Item
Alternate Length
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
In-Stock: 287
CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD 33POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD 32POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 31POS 2.54MM