STL10N3LLH5
DigiKey Part Number
497-11843-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-11843-1-ND - Cut Tape (CT)
497-11843-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STL10N3LLH5
Description
MOSFET N-CH 30V 9A POWERFLAT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 9A (Tc) 2W (Ta), 50W (Tc) Surface Mount PowerFlat™ (3.3x3.3)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
STL10N3LLH5 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
6 nC @ 4.5 V
Series
Vgs (Max)
±22V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
900 pF @ 25 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
2W (Ta), 50W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
PowerFlat™ (3.3x3.3)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
19mOhm @ 4.5A, 10V