LDK320AM33R
DigiKey Part Number
497-16702-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-16702-1-ND - Cut Tape (CT)
497-16702-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDK320AM33R
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
EDA/CAD Models
LDK320AM33R Models
Category
Current - Quiescent (Iq)
90 µA
Mfr
Current - Supply (Max)
100 µA
PSRR
88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)
Part Status
Active
Control Features
Enable
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 200mA