SP3AJT36R0
cms-digikey-product-number
SP3AJT36R0-ND - Tape & Reel (TR)
cms-manufacturer
cms-manufacturer-product-number
SP3AJT36R0
cms-description
RES 36 OHM 5% 4W AXIAL
cms-standard-lead-time
18 Weeks
cms-customer-reference
cms-detailed-description
36 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Fusible, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
cms-eda-cad-models
SP3AJT36R0 Models
cms-product-attributes
cms-filter-similar-products
cms-show-empty-attributes
cms-category
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)